HOME > ČLÁNEK
Adresář Obaláře
OBALÁŘSKÝ INFORMAČNÍ SYSTÉM
OBALY
 
 : DODAVATELÉ
 : PRODUKTY
 : POPTÁVKY Přidat
 : NABÍDKY
 : PRACOVNÍ MÍSTA
 : NOVINKY
 : PORADNA
 : DISKUZE
 : O projektu
 : NapiĹĄte nĂĄm
 : Inzerce
  PŘIHLÁŠENÍ  
  IČ  
  HESLO  
  CZ SK  
Nev�te heslo?
 


 SeĹĄĂ­vačky.cz

 SeĹĄĂ­vačky a kartonĂĄĹžnĂ­
 spony. E-SHOP

 www.sesivacky.cz

 Josef Kihlberg
 VĂ˝robce kartonĂĄĹžnĂ­ch
 seĹĄĂ­vaček.

 www.josef-kihlberg.eu

 MEZGER GmbH
 Specialista na ĹĄitĂ­
 kartonĹŻ a sponkovačky.

 www.mezger.cz

 
  Edituj ďż˝lďż˝nek  
 
  Technologie reklamního balení  
     
  Autor: Ing. Kuda Pavel  
  Datum: 1.5.2010  
     
     
 

Zvýšení prodeje je hlavním důvodem vzniku nových technologií moderního akčního balení vč. vývoje netradičních balicích materiálů. Akční balení se do jisté míry kryje s balením skupinovým. Nejobvyklejšími druhy akčního balení je balení do smršovací fólie (např. drogistické zboží, instantní potraviny a balení do kartonů nápoje). V článku se budeme věnovat novým technologiím nebo aplikacím, jež jsou sice méně známé, ale jejich rozšíření je již např. ve Francii, Velké Británii a ve Švýcarsku díky příznivé ceně a značné flexibilitě na vzestupu.

APLIKACE ŠIROKÉ PÁSKY
Zajímavou technologií je svazkování papírovými a foliovými páskami o šířce 20 až 100 mm. Plnobarevný potisk materiálu ve fotografické kvalitě, metalické provedení pásek, holografické efekty jsou ideální pro zvýšeni atraktivity produktu.


Pro svazkování se používají páskovací stroje na široké papírové a plastové pásky s výkony do 40 úvazků / minutu. Skupina nebo jednotlivý produkt je opásán delikátně nelepivou páskou, jež je následně svařena tepelným svárem nebo ultrazvukem. Ultrazvuk je 100% čisté řešení vhodné do provozů s maximálními požadavky na čistotu. Technologie poskytuje možnost dodatečného on-line tisku informací a čárových kódů. Cílovým trhem jsou především luxusnější potravinářské, drogistické nebo farmaceutické produkty. Zajímavý efekt docílíte potiskem průhledných foliových pásek do tvaru ?pečeti?. Stroj pak pásku centruje, tak aby peče byla vždy v požadované pozici.Nejčastější aplikace jsou: páskování pekařských výrobků, etiketování salámů a zelinářských výrobků, svazkování textilií, bonboniér, akční baleni s výherními kódy, atp.

APLIKACE LEPICÍ PÁSKY

Málo známá technologie spočívá ve slepení několika produktů lepicí páskou z PP, PVC nebo papíru v šířkách 25 až 100 mm. Lepicí páska může být plnobarevně potištěna vč. luxusních provedení a v širokém spektru gramáží. Produkty do multipacku můžete spojit oblepením po celém obvodu nebo pouhým přelepením dvěma kusy pásky. Pro aplikaci se používají stroje např. CEFMA BAO. Strojní aplikátor dovoluje aplikovat esteticky a úsporně při výkonu 40 multipacků za minutu (automatické řešení) a 20 aplikací za minutu (poloautomatické řešení). Kvalita a přesnost umístění pásky s použitím techniky je vzhledem k ruční aplikaci nesrovnatelně lepší a hlavně multipack vypadá esteticky.

 


Novinkou v tomto oboru jsou nízko přilnavé pásky, jenž lze lehce sloupnout bez porušení obalu produktu. Zajímavými aplikacemi jsou: Sti a svazkování oplatek, tvorba multipad pack obalů, toustového chleba, bli obalů, atp.APLIKACE DRŽADEL
Progresivní metodou, jak zvýšit ?take-off? produktů, je usnadnit zákazníkovi manipulaci s vytvořeným multipackem nebo akčním balením.Odnosná držadla se aplikují stroji např. CEFMA HANDLE nebo ručně za pomocí přípravku, který odnosné ucho dokáže jednoduše vyrobit. Přestože všichni dobře známe výhody držadla na baleních nápojů, málokdo využívá tohoto levného způsobu usnadnění manipulace i na jiných produktech, jakými jsou např.: pytle (s granulemi pro psy, se saponáty), kartonové krabice (např. s papírem), balení hygienických potřeb, atp. Rovněž novinkou je aplikace více držadel na jeden produkt pro jednoduchou manipulaci s produkty až do hmotnosti 30 kg.
STROJNÍ VYBAVENÍ
Investice do strojního svazkování lepicí páskou činí pro poloautomatické řešení přibližně 30 000 EUR a pro automatické systémy přibližně 80 000 EUR. Investice do stroje vyrábějícího odnosná ucha s ruční aplikací je přibližně 2 600 EUR a základní plně automatické řešení lze pořídit za 30000 EUR. Investice do páskováni činí pro poloautomatické řešení cirka od 4 000 EUR a pro plně automatické přibližně od 10 000 EUR. Z výše uvedených cen je zřejmé, že lze jednoduše a levně provést pilotní projekt nového baleni na vlastním zařízení a získat tak náskok před konkurenci.

SPOTREBNÍ MATERIÁL
Ceny spotřebních materiálů jsou různorodé dle specializace dodavatele a především dle druhu materiálu, barvy a druhu potisku. Lepicí páska 25 mm pro svazkování nebo na odnosná držadla se může pohybovat kolem 10 EUR/1000 m. Páska 50 mm pro ultrazvukové bandážování pak cirka 30 EUR/1000 m.

 

EFEKTIVITA
Dle zkušeností se jeví velice výhodně spojeni leasingu technologie s externím personálním zajištěním balení. Zahraniční studie výrobce strojů ukázala, že návratnost těchto technologií je při jejich efektivním vytížení často kratší než doba dvouleté záruky.
  Pďż˝IDďż˝Nďż˝ KOMENT��E
Va�e jm�no Povinn� Text Povinn�
Kontaktnďż˝ email Povinnďż˝
Titulek p��sp�vku

   Zaďż˝krtnďż˝te pro nďż˝hled nebo nechte prďż˝zdnďż˝ po zveďż˝ejnďż˝nďż˝.
 
     
     
 
Copyright ďż˝ Ing. Kuda Pavel 2002 - 2012 ProhlĂ­ĹženĂ­m obsahu akceptujete podmĂ­nky uvedenĂŠ ZDE Aktualizace: 23.05.2018 MAPA SERVERU